Ohlasy trenéra

Sezóna 2023/2024

TJ Otice - FK Kylešovice

Na vynikající výkon starších žáků, muži nenavázali a černý druhý poločas přinesl Kylešovicím debakl.

Hlas trenéra: Už po procházce po trávníku jsem si říkal, že ten zápas bude pro nás nesmírně obtížný. Vysoká tráva, tvrdý a hrbolatý terén, ale hlavně úzké hřiště. Nic, co by nám vyhovovalo a navíc, výšková převaha soupeře. V prvním poločase soupeř využíval převážně hru po své pravé straně, nakopával míče a využíval tím své vyškové převahy. Pro nás bylo nesmírně obtížné bránit jejich hráče, když v podstatě z každého autového vhazování míč doletěl do nebo k našemu pokutovému uzemí. Těžce jsme se prosazovali a v podstatě za celý poločas jsme měli šancí jako šafránu. Do druhého polačasu jsme nastoupili s odhodláním se o výsledek ještě porvat. Bohužel hned na začátku druhého poločasu jsme dostali spornou branku, kterou rozhodčí po konzultaci s postraním domácím rozhodčím uznal. Nejen za tuto situaci mu dávám palec dolů. Následovala třetí branka a o výsledku si troufnu říct bylo rozhodnuto. Soupeř byl lepší a my jsme mu to usnadnili naším antifotbalem. Dnes selhal nejen trenér, hráči, rozhodčí, ale tentokrát i fanc Kylešovic. Závěrem, ikdyž to s fotbalem nemá moc společného tak jediný, kdo dnes zaslouží pochvalu je René Černohorský za pořádání vajíčkových hodu v areálu FK Kylešovice.

FK Kylešovice - TJ Hradec nad Moravicí B

Kylešovice se i proti deseti první poločas trápily.

Hlas trenéra: Do utkání jsme nastoupili s cílem získat tři body a udělat radost fanouškům naší předvedenou hrou. Ikdyž jsme od 10. minuty prvního poločasu hráli proti deseti, naše předvedená hra tomu neodpovídala. Tentokrát jsme zaostávali v útočné fázi a to především špatným pohybem útočníků. Stále nám chybí finální přihrávka do volného prostoru za obranu soupeře. V podstatě jsme si za první poločas nevytvořili žádnou šanci oproti soupeři a z naší předvedenou hrou v prvním poločase nemohl být nikdo spokojen. Druhý poločas byl výrazně lepší. Brzká branka nás uklidnila a od této doby jsme už soupeře do větší šance nepustili. Fungovalo nám křížení obránců s křídly, přenášení hry i přihrávka na jeden dotek. Na posledních 20 minut bylo radost se dívat. Jsem rád, že jsme cíle před zápasem splnili a zvláš´t za předvedenou hru v druhém poločase, která se musela našim fanouškům líbit. Fanc byli opět suprovní. Na druhou stranu mne mrzí zranění Adriana Laciho a Radka Režnara, kteří nám budou v nadcházejících zápasech moc chybět.

TJ Budišov nad Budišovkou B - FK Kylešovice

I za tzv. počasí pod psa si Kylešovice odvážejí tři body

Hlas trenéra: Tak, jak bylo extrémně špatné počasí, byla i extrémně špatná naše hra v prvním poločase. Řekl bych, že jsme předvedli nejhorší výkon jara a možná i celé sezóny. Nesmyslně jsme se zbavovali míčů. Navíc  ještě nesmyslně nakopáváme míče, které nám soupeř sbíral a dostával nás tím pod tlak. Naší hře chybělo vše co nás během sezóny zdobilo. Hlavně ale  chyběla kombinace se středovými hráči. První poločas jsme vyhráli jen díky soupeři. Za předvedenou hru jsme si zasloužili prohrávat minimálně 3:0. Do druhého poločasu jsme po bouři v šatně nastopili se změnami v sestavě. Tyto změny se vyplatily. Začali jsme být klidnější na míči a předváděna hra se začala podobat mužstvu, které znám. Mužstvu, které se prezentuje kombinaci a poctivou práci na hřišti. V druhém poločase jsme soupeře přehrávali a navíc jsme ho nepustili ani do nějaké vyložené šance. Během poločasu jsme přidali zasloužené dvě branky a trošku napravili dojem z prvního poločasu.

FK Kylešovice - Palhanec

Kylešovice potvrdily roli favorita a v domácím zápase zvítězily

Hlas trenéra: Do dnešního zápasu jsme nastupovali s cílem jediným a to vítězstvím. Jsem rád, že zápas jsme si nezkomplikovali a šli si od prvních minut pro tři body. První poločas jsme začali tlakem na soupeřovou branku. Díky němu jsme dosáhli dvou tref do soupeřovy svatyně. Ve zbývajících minutách prvního poločasu kluci předváděli pohledný a kombinační fotbal s využitím celé šířky hřiště. Z šancí, které jsme si vypracovali, se nám podařilo vstřelit ještě dvě branky. Dovolím si říct, že zápas byl rozhodnut. Druhý poločas se hrál v podobném duchu jako první. Jediný rozdíl nastal ve složení týmu. Postupně dostali šanci si zahrát i kluci z HC Slezanu Opava. Je třeba říct, že tímto zápasem se stali pro mne i hráčským přínosem. Druhý poločas byl pro nás gólově ještě úspěšnější. Podařilo se nám, vstřelit 5 branek. V průběhu celého zápasu jsme soupeře nepustili do šance a to především díky dobré obranné hře a pohybu na hřišti. Všichni kluci si za předvedený výkon zaslouží pochvalu. Jsem rád, že i fanoušci Kylešovic odcházeli spokojeni a natěšeni na příští utkání, kdy hostíme první tým tabulky, Brumovice. Závěrem chci poblahopřát Martinu Buršíkovi, nejen k jeho první vstřelené brance, ale rovnou k prvnímu hattricu v jeho začínající fotbalové kariéře.

FK NOVA Vávrovice - FK Kylešovice

V prvním zápase jara Kylešovice nezaváhaly

Hlas trenéra: První poločas zápasu hodnotím pozitivně. Hráči si hned od prvních minut šli za vítězstvím. Do hry se zapojoval pomocí středových hráčů celý tým. Postupem času jsme z několika šancí, tři proměnili. Za stavu 3:0, jsem vystřídal polovinu týmu a zahráli si i kluci momentálně sedící na lavičce. Druhý poločas pro nás nezačal úplně šťastně. Hned ve 47. min zápasu jsme po nedorozumění stopera s brankářem dostali lacinou branku. Naštěstí pro nás byla první a poslední. Zbývající minuty druhého poločasu jsme trošku polevili a předváděna hra, už nebyla tak pohledná, jako v prvním poločase. Na druhou stranu si zahrál celý tým a kostra týmu pošetřila síly do daleko těžších zápasů, které nás čekají. Pozastavení patří taky naším skvělým fanouškům. Vaše početní účast jasně ukazovala, že nejen hráči, ale i vy, fanoušci jste se na zápas těšili. Věřím, že jste si zápas užili nejen v autobuse, ale i na hřišti a odcházeli spokojeni. Chlapi, všem vám za to, ještě jednou dík. Na závěr k jarní sestavě. Jsem rád, že opět se v sestavě pro jarní část soutěže objeví hráči HC Slezanu Opava /Beránek Adam, Brada Marek, Buršík Martin, Krejsa Josef, Pachula Daniel/. Tito hráči jsou pro mne přínosem nejen svou pílí do tréninku, ale i týmovou povahou a je jen otázka času, kdy budou i hráčským přínosem. Naopak v jarní části neuvidíme za nás hrát Daniela Pekárka, který byl uvolněn na půlroční hostování do Hradce nad Moravicí.

TJ SPS Radkov - FK Kylešovice

Kylešovice tentokrát potvrdily roli favorita a připisuji tří body

Hlas trenéra: Po minulé prohře v Radkově jsme tentokrát nic nepodcenili a od samého začátku si kluci šli pro vítězství. Zajímavosti byla i první vstřelena branka hlavou v soutěži. V prvním poločase jsme tempo většinou diktovali, až k závěru poločasu se hra vyrovnávala a pohrozil i soupeř. Druhý poločas jsme začali v dobrém tempu. Odměnou za předváděnou hru bylo vstřelení dvou branek. Za stavu 6:0 jsem dal šanci i našim dorostencům. Kluci se zatím seznamují s mužským fotbalem a proto to na naší hře bylo i znát. Hra se vyrovnávala a do šancí se začal dostávat i soupeř. V posledních sekundách zápasu se Radkovu podařilo ze standartní situace skórovat. Pro soupeře vstřelení branky znamenalo malé vítězství  jak mi bylo řečeno. Dnes nenastoupili hráči, ale Kylešovice a to s jediným cílem, vyhrát. Dnes byla radost stát na střídačce, nikdo neremcal a všichni hráli co mněli a navíc ještě zaskakovali a povzbuzovali mladé. Další pozitivum je, že Kylešovice našli svého Neymara. K úplné spokojenosti chybělo jen čisté konto. Což zamrzí, ale na druhou stranu dostali šanci mladí kluci a kdy jindy než v takovém zápase a za takového stavu. Závěr opět patří naším fanouškům, kteří opět dorazili a byli slyšet. V podstatě kde přijedeme máme díky vám domácí prostředí. Hoši dík za celou půl sezónu, jste naším dvanáctým a třináctým hráčem.

FK Kylešovice - FK NOVA Vávrovice

V posledním domácím zápase podzimu Kylešovice nezaváhaly a berou tři body.

Hlas trenéra: Do tohoto utkání jsem v podstatě poslal úplně jinou jedenáctku, než nastoupila v posledním zápase proti Melči. Tentokrát jsem sestavu vybíral podle práce na tréninku a práce pro tým. Kluci předvedli dobrý výkon a prezentovali se přesně tím co se po nich žádá. Hrou po zemi s postupným přechodem do útoku, s přenášením hry ze strany na stranu a tím pádem i hrou po celé šíři hřiště. Nebylo ale všechno růžové, jak se zdá. Naše hra opět trpěla zahazováním vyložených šancí. Naštěstí se v této sezóně můžeme opřít o dobrou obrannou hru týmu. Šesté čisté konto z deseti zápasů je toho důkazem. Poslední zápas podzimu hrajeme v Radkově. Našim fans vzkazuji, že tentokrát nastoupíme v nejsilnější možné sestavě a budeme chtít odčinnit blamáž z minulého roku.

FK Kylešovice - TJ SOKOL Melč

Za předvedený výkon si Kylešovice plichtu nezasloužily.

Hlas trenéra: V dnešním zápase jsme byli lepším týmem. Soupeře jsme přehrávali kombinaci, dobrým bráněním a dobrým pohybem všech hráčů. Začátek byl z naší strany trochu nervózní, ale postupem času jsme se uklidnili a začali předvádět náš kombinační fotbal s přechodem do útoku po obou stranách. Druhý poločas se většinou hrál na polovině soupeře. Melč betónoval a občas vyrážel do protiútoků. Opět se potvrdila naše nemohoucnost vstřelit branku. Nepromněňujeme šance, které jsou jasně gólové a necháváme vyniknout soupeřova brankáře. Nepromněňování nás v sezóně hodně sráží dolů. I přesto si myslím, že dnešní zápas se naším dívákům líbil. Jen tam chyběla ta třešen na dortu v podobě tří bodů.

FK Kylešovice - TJ Dubina Větřkovice

Kylešovice aniž by obuly kopačky získávají další tři body

Hlas trenéra: Je jen škoda, že fotbalisté Větřkovic nesebrali odvahu přijet do Kylešovic si zahrát fotbal. Můžu jen konstatovat, že jsme chtěli předvést útočný fotbal a konečně prolomit střeleckou nemohoucnost posledních dvou utkání. Ikdyž se nám do tabulky připisují další tři body, radost z toho nemám. Všechny získané body si chceme zasloužit na hřišti naši předvedenou hrou a vrámci fair play. Z tohoto přístupu jsou zklamání nejen všichni aktéři zápasu, ale i fanoušci. Lidé se u nás těší, že si zajdou jednou za čtrnáct dní na fotbal, pokřičí, ponadávají, někdy i pochváli a u toho všeho si dají pivečko. Vlastně odreagují se ze všedního shonu. Je to taky jeden z hlavních důvodů, proč ten fotbal u nás hrajeme. Tak snad někdy příště Větřkovice dorazí.

TJ Sokol Holasovice - FK Kylešovice

Kylešovice svým výkonem v Holasovicích nepřesvědčily a opět ztrácejí body.

Hlas trenéra: Za pěkného počasí a na výborně připraveném hřišti se pro nás opět odehrál ztrátový zápas. První poločas jsme hráli s Holasovicemi vyrovnaný a férový fotbal, kdy šance si vytvořily oba týmy. Soupeř nám hrozil rychlými protiútoky, přes naši levou stranu. My, špatnou hrou, středových hráčů jsme tento poločas odehráli převážně po naši pravé straně. Ve druhém poločase se hra zpřesnila a s využitím obou stran hřiště jsme soupeře přehrávali. Krom závěrečného zmatku v naší šestnáctce fungovala obrana dobře. Hold staré rčení říká, že když nedáš gól nevyhraješ. Vystřídal jsem v útoku čtyři hráče a každý z nich mněl minimálně jednu gólovou šanci. Bohužel buď  jim navlhl střelecký prach a nebo si obuli kopačky naopak. Závěr patří opět naším fanc, dík za skvělou podporu a mějte s námi ještě trpělivost. V příštím zápase uděláme maximum pro to, ať si zase zařvete GÓÓL.

FK Kylešovice - TJ Otice

Kylešovice v bouřlivé domácí atmosféře nepřehrály Otice a ztrácejí body.

Hlas trenéra: Začátek utkání pro nás nezačal vůbec špatně. Jen mrzí, že v této hrací pasáží jsme nevstřelili branku. Postupem času se naše hra vytrácela a soupeř postupně přebíral iniciativu zápasu. Nedařilo se podržet míč na polovině soupeře. Vázla nám spolupráce středových hráčů a útočníků. Hra v druhém poločase se přelévala především mezi šestnáctkami soupeřů. Nepomohla, ani různá skladba útočných dvojic na přehrání otické obrany a vstřelení branky. Hru v poslední patnáctimitovce jsme sice režírovali, ale k tížené brance to nevedlo. Za mne lze dnes pochválit obranou fázi týmu. Bohužel v útočné jsme selhali. Nedali jsme možnost naším skvělým fanouškům si zakřičet gól a to je špatně. Podrobnější ohodnocení si raději nechám do šatny. Závěr patří fanouškům. Dík borci za super atmosféru. Z mého pohledu jste to posunuli zase o stupeň víš. Jen jsem zvědav jestli je ještě ve vaších silách takovou atmosféru překonat.

TJ Hradec nad Moravicí - FK Kylešovice

Kylešovice přehrály posílený Hradec a připisují další 3 body do tabulky.

Hlas trenéra: Utkání nabídlo fotbalovost, napínavost, šance na obou stranách, respekt k protihráčům i rozhodčím, a když při tom všem ještě vyhrajete, nelze hodnotit jinak než pozitivně. První poločas se hrál vyrovnaný zápas, kdy šance na střelení branky si vytvářely oba týmy. Za mne lze vyčíst jen lacině obdrženou branku a místy špatnou spolupráci hrotových hráčů při rychlém protiútoku. Druhý poločas si dovolím říct, že byl skoro bezchybný. Soupeře jsme přehrávali hlavně zapojením celého týmu do hry. Místy byla radost se na hráče dívat. Z vyřešení některých herních situací mne tentokrát oči nebolely, ale svítily. Myslím, že mi dokonce o dioptrii ubraly. Za ovládnutý druhý poločas jsme si vyhrát zasloužili. Těšit nás může i skutečnost, že soupeř nastoupil do zápasu posílen o šest hráčů "A" týmu. Z toho 4 hráči nastupují v základní jedenactce a dva jsou momentálně nejlepšími střelci "A" týmu. Závěrem je třeba opět poděkovat skvělým fanc, kteří nás neustále hnali svými hlasivkami za vítězstvím.

FK Kylešovice - TJ Budišov nad Budišovkou

Kylešovice si  poprvé v sezóně zahráli před domácími fanoušky a hned vítězně.

Hlas trenéra: Hodnocení zápasu, by mělo dneska být kyselo-sladké. Za mne, ale ten cukr byl i v prvním poločase. První poločas jsme hráli vyrovnaný fotbal a místy jsme byli i lepším týmem. Naneštěstí nám nevyšel začátek a konec prvního poločasu. Jinak naše hra mezi první a třetí obdrženou brankou nebyla špatná. Bohužel chyběla nám finální přihrávka, střela zpoza šestnáctkového prostoru. Druhý poločas se dá hodnotit jen pozitivně. Střelecká štěstěna se konečně přiklonila i k nám. K výsledku nám pomohla rychle střelená druhá branka. Od této chvíle jsme pro vítězství svou bojovností, pohybem, zvednutou hlavou, ale především týmovou hrou pevně šli. Druhý poločas jsme byli lepším týmem a soupeře do větších šancí nepustili. Ve finále, je třeba napsat, že se dnes udály i věci, které fanoušek nevidí, ale pro náš tým jsou hodně důležité a potřebné. Přejme si ať  týmovost vydrží i v nadcházejících zápasech. Závěrem chci poděkovat i rozhodčímu za korektně vedený zápas a soupeři, že přijel si zahrát fotbal a né filmovat, válet se na hřišti, diskutovat s rozhodčím jak se u některých soupeřů stává.

TJ Brumovice - FK Kylešovice

Kylešovice si neporadily s dobře hrajícími Brumovicemi a ztrácejí první 3 body v sezóně.

Hlas trenéra: Utkání se mi hodnotí velmi těžce, protože soupeř byl jednoznačně lepším týmem. Samozřejmě, že jsme soupeři k jeho předvedené hře pomohli svou nepřesností, zbrklostí a špatným pohybem na hřišti. Řekl bych, že to pro náš tým byl den blbec, kdy nám nic nešlo. Začátek utkání nám vůbec nevyšel. Hned ve 2 min. jsme dostali lacinou branku, kdy obránci špatně přistoupili k soupeřovým útočníkům. V tomto duchu se nesl celý první poločas, kdy nám dělal obrovský problém nakopnutý a protečovaný míč za obranu. V prvním poločase byl soupeř jednoznačně lepším týmem. Začátek druhého poločasu byl z naší stránky lepší. Vytvořili jsme si několik standartních situací, bohužel bez štěstíčka vstřelit branku.  V 71 min. po dlouhém autovém vhazování přišla naděje v podobě vstřelené branky. Bohužel v zápěti jsme ze standartní situace inkasovali branku a zápas byl v podstatě rozhodnutý. Soupeř vyhrál zaslouženě a je třeba si přiznat, že týmovost v našem týmu chybí.

FK Palhanec - FK Kylešovice

Kylešovice si na Palhanci poradily s domácími fotbalisty a připsaly si první 3 body v sezóně.

Hlas trenéra: Utkání hodnotím samozřejmně pozitivně, protože jsme vyhráli a půjdeme do dalšího těžkého utkání s větším sebevědomím. Utkání bylo ovlivněno počasím, špatnou hrací plochou, ale taky dobrým a bojovným výkonem soupeře, který nám nic nedaroval. Hráči zvládli po fyzické stránce utkání výborně a zaslouží si můj obdiv. V prvním poločase jsme měli zápas rozhodnout byli jsme jasně lepším týmem s mnoha šancemi na branku. Druhý poločas se hrál vyrovnaný fotbal, kde si šance vytvořily oba týmy. Naštěstí jsme se stali šťastnějším týmem, kdy se nám v 80min podařilo jednu z šanci proměnit v branku. Od tohoto okamžiku jsme začali na hřišti dominovat. Vyhráli jsme zaslouženě, ikdyž je třeba si říct, že naše předvedená hra z herního pohledu nebyla ještě optimální. Stále jsme hráli po jedné straně hřiště. Na závěr chci poděkovat za podporu našemu fanclubu, který fandil neskutečně a mám radost, že se stále rozrůstá.